UWAGA! Sprzedaż biletów zamknięta!

OGÓLNOPOLSKI kongres NAUCZYCIELI MATEMATYKI

Jak efektywnie uczyć matematyki
- sprawdzone sposoby na mnożenie i podnoszenie do potęgi umiejętności matematycznych uczniów
24-26.03.2022
FORMUŁA ONLINE
+ DOSTĘP DO NAGRANIA PRZEZ 7 DNI
I. dzień
Wykłady Online
14:00 – 18:00
II. dzień
Wykłady Online
14:00 – 18:00
III. dzień
Warsztaty Online
10:00 – 14:15
TYLKO PODCZAS TEGOROCZNEJ EDYCJI!
Wspólnie z redakcją czasopisma Matematyka zapraszamy Was na wyjątkową edycję konferencji - trzydniowy Ogólnopolski Kongres Nauczycieli Matematyki, podczas którego otrzymacie ogromną dawkę pomysłów na nowoczesne, angażujące i efektywne lekcje. Poznacie rozwiązania przetestowane w praktyce, a nasi eksperci podzielą się swoim doświadczeniem i obserwacjami, które będzie można od ręki zastosować podczas prowadzenia zajęć matematycznych na każdym poziomie nauczania.
Podejmijcie wyzwanie i poznajcie sprawdzone metody oraz narzędzia niezbędne w pracy nauczyciela matematyki.
Prelegenci

Najlepsi prelegenci tylko u nas!

Pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, pre-zenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku.
Zajmuje się metodyką, prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, autorka wielu artykułów i książek
Nauczycielka dyplomowana matematyki i wicedyrektor w Szkole Podstawowej nr 7 w Kłodzku. Ambasadorka i trenerka programu eTwinning w województwie dolnośląskim.
ZAPROSZENIE
Nauczycielka matematyki, trenerka myślenia krytycznego.
Nauczycielka matematyki, trenerka myślenia krytycznego, menadżer zarządzania w oświacie.
Nauczycielka matematyki w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie, prowadzi na Facebooku fanpage „Matematyka po polsku”.
Certyfikowana trenerka, nauczycielka matematyki w szkole podstawowej, członkini grupy Superbelfrzy RP.
Nauczyciel Roku 2019, terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej, współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „ SPEcjalna edukacja cyfrowa”.
Wicedyrektorka Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku, współautorka bloga propagującego wykorzystanie multimediów i kreatywnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.
Program Ogólnopolskiego Kongresu Nauczycieli Matematyki
Część wykładowa - ONLINE
LEKCJA MATEMATYKI Z EFEKTEM WOW – sprawdzone działania, które pomogą Ci pomnożyć osiągnięcia uczniów
Czwartek 24.03.2022, godz. 14.00 – 18.00
Wykład specjalny: Zarażaj pasją!
Nasz gość specjalny Karol Wójcicki - popularyzator nauki, dziennikarz naukowi i twórca bloga „Z głową w gwiazdach” - opowie o tym, jak dzieli się z innymi swoja astronomiczną pasją, inspirując do zainteresowania naukami ścisłymi.
Karol Wójcicki
Więcej →
WYKŁAD 1  
Lekcja matematyki z myśleniem krytycznym w tle – jak wykorzystać rutyny i narzędzia myślenia krytycznego do wzbudzania ciekawości i nauki uczniów samodzielnego rozwiązywania problemów.
Dowiesz się, jak właściwie wykorzystać rutyny krytycznego myślenia oraz z jakich narzędzi skorzystać, aby pobudzić uczniów do myślenia. Prowadzące na konkretnych przykładach pokażą działania, które sprawdziły się w ich codziennej pracy.
WYKŁAD 2  
Autorskie pomysły na efektywne lekcje, które zaskoczą uczniów, zwiększą zaangażowanie i motywację do pracy.
Dowiesz się, jak wykorzystać elementy gier w ocenianiu, aby uczniom chciało się starać, jak wykorzystać kodowanie na lekcji i dzięki temu rozbudzić ciekawość uczniów, a także w jaki sposób organizować pracę w grupach, aby przynosiła ona najlepsze efekty edukacyjne.
WYKŁAD 3  
Analiza przypadków! Jak przeprowadzić projekt matematyczny, który umożliwi uczniom naukę matematyki na wyższym poziomie i podniesie ich motywację, na przykładzie projektów eTwinning?
Dowiesz się, dlaczego warto pracować metodą projektu na lekcjach matematyki, gdzie szukać inspiracji oraz jak realizować projekty międzyszkolne bez ponoszenia kosztów.
UWAGA: Konkursowe zadanie specjalne tylko dla uczestników wykładu! Do wygrania matematyczne nagrody książkowe.
DODATKOWE NAGRANIE DLA UCZESTNIKÓW Kongresu
Szkolenie on-line: Anglojęzyczne programy na lekcjach matematyki? – jak je wykorzystać, aby podnieść efektywność swoich działań.
Poznasz programy i zyskasz praktyczne wskazówki, pokazujące jak maksymalnie wykorzystać wskazane narzędzia i pracować z nimi na lekcji.
PODNOSZENIE EFEKTÓW KSZTAŁCENIA - czyli jak uczyć, aby spotęgować umiejętności uczniów oraz osiągnąć wyższe wyniki nauczania w swojej klasie
Piątek 25.03.2022, godz. 14.00 – 18.00
Wykład specjalny: Jak odchodzić od kultury błędu i wprowadzać kulturę wspierania rozwoju
Nasz gość specjalny dr Marzena Żylińska – inicjatorka Budzącej Się Szkoły – powie, jak podchodzić do błędów, żeby nie niszczyć motywacji wewnętrznej oraz jak w praktyce stosować metodę zielonego długopisu i tworzyć przestrzeń zachęcającą uczniów do przejmowania odpowiedzialności za swoją naukę.
Marzena Żylińska
Więcej →
WYKŁAD 1  
Baza dobrych praktyk: jak skutecznie realizować kluczowe obszary nauczania
Prelegentka na konkretnych przykładach zaprezentuje sprawdzone sposoby na kształtowanie wyobraźni przestrzennej uczniów, pokaże pomysły na sprawdziany oraz omówi jak będą wyglądać egzaminy maturalne.
UWAGA: Konkursowe zadanie specjalne tylko dla uczestników wykładu! Do wygrania matematyczne nagrody książkowe.
Zapowiedź →
WYKŁAD 2  
Tylko u nas! Jak na lekcji matematyki pracować z uczniem z opinią i orzeczeniem, aby skutecznie przygotować go do egzaminów i sukcesywnie zwiększać jego umiejętności?
Dowiesz się, jakie są rodzaje i sposoby dostosowania wymagań oraz jak je konstruować w pracy z uczniem z dyskalkulią, niepełnosprawnością intelektualną oraz autyzmem.
Część warsztatowa - ONLINE
WARSZTATOWA SOBOTA
26.03.2022, godz. 10.00 – 14.15
Warsztat dla nauczycieli szkół podstawowych
Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty – sprawdzone sposoby na pracę z uczniami w klasach 6-8
godz. 10.00 – 12.00
Podczas warsztatu pokażemy Ci sprawdzone rozwiązania na pracę z uczniami już od szóstej klasy, za pomocą których systematycznie będziesz kształtować umiejętności wymagane na egzaminie, zaplanujesz naukę i terminy sprawdzianów weryfikujących poziom wiedzy uczniów na każdym etapie nauczania oraz przygotujesz ich do rozwiązywania zadań matematycznych w formie testów wymaganych na egzaminie CKE.
Warsztat dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych
Przygotowanie do egzaminu maturalnego – sprawdzone sposoby na pracę z uczniami już od pierwszej lekcji w szkole ponadpodstawowej
godz. 10.00 – 12.00
Podczas warsztatu pokażemy Ci sprawdzone rozwiązania na pracę z uczniami, za pomocą których systematycznie będziesz kształtować umiejętności wymagane na egzaminie, zaplanujesz naukę i terminy sprawdzianów weryfikujących poziom wiedzy uczniów na każdym etapie nauczania oraz przygotujesz ich do rozwiązywania zadań matematycznych w formie testów wymaganych na egzaminie CKE.
Zapowiedź →
Warsztat dla wszystkich nauczycieli
Wykorzystanie narzędzi TIK w projekcie matematycznym – jakie są najefektywniejszych narzędzia i jak z nich skorzystać.
godz. 12.15 – 14.15
Praktyczny warsztat prezentujący sprawdzone generatory i aplikacje do wykorzystania podczas pracy metodą projektów. Podczas warsztatu poznasz i przećwiczysz działanie aplikacji oraz otrzymasz gotowe pomysły na ich zastosowanie w codziennej pracy.
Masz już bilet na nasz Kongres, ale nadal nie masz biletu na warsztaty? Nic straconego!
Zaloguj się na swoje konto i dokup wybrany przez siebie warsztat!
Tylko dla uczestników Ogólnopolskiego Kongresu Nauczycieli Matematyki, aż dwa dodatkowe materiały,
z których można korzystać od razu po opłaceniu zamówienia!
Kurs Dobrostan i równowaga psychiczno-fizyczna nauczyciela
Specjalistyczny warsztat doskonalący dla nauczycieli, pedagogów, dyrektorów szkół, którzy chcą osiągnąć równowagę psychiczno -fizyczną poprzez efektywne metody i techniki zmiany nawyków.
 • W jaki sposób zniwelować niekorzystne dla naszego ciała efekty, spowodowane siedzącym trybem życia? – poznasz praktyczne ćwiczenia korygujące wady postawy spowodowane nadmierną pracą w pozycji siedzącej lub w trybie zdalnym.
 • Co daje trening uważności w codziennym życiu i jak stosować go w pracy oraz w domu? – wyposażysz się w efektywne ćwiczenia wspomagające praktykowanie uważności.
 • Czy faktycznie jesteśmy kowalami swojego losu i możemy realnie wpłynąć na stopień swojego wypalenia zawodowego? - poznasz etapy oraz charakterystyczne objawy, które mogą być oznaką wypalenia zawodowego.
 • Dlaczego warto praktykować mindufulness? - nauczysz się w jaki sposób należy zmienić myślenie, aby być w pełni zadowolonym z życia.

Ruch wsparciem dla edukacji – czy potrafisz uczyć (się) efektywnie?
 • Czy uczenia można się nauczyć, czyli jak i kiedy uczy się mózg. Poznaj i zaspokój potrzeby mózgu, czyli jak uczyć się szybciej, łatwiej, efektywniej. Czy grozi nam „cyfrowa demencja”?
 • Jak ciało pomaga w uczeniu się? Dlaczego „ruchowa rozgrzewka” jest niezbędna przed uczeniem? Dlaczego „Przerwa sensoryczna” to nie strata czasu a inwestycja w uwagę i koncentrację. Jak ćwiczyć oczy przy pracy z ekranem, by nie przeciążać zmysłu wzroku.
 • Czy faktycznie jesteśmy kowalami swojego losu i możemy realnie wpłynąć na stopień swojego wypalenia zawodowego? - poznasz etapy oraz charakterystyczne objawy, które mogą być oznaką wypalenia zawodowego.
 • „Siła zdrowych nawyków” czyli od prawidłowej pozycji ciała przy biurku, przez świadomy oddech po panowanie nad emocjami i stresem – sprawdź co warto zmienić!

Każdy z uczesników Kongresu otrzyma po wydarzeniu dostęp do dwóch ebooków!
W ebookach znajdzie się zbiór zadań, z których można skorzystać podczas planowania materiału na lekcję lub podczas kółek matematycznych. Ebooki zostały tak dobrane, aby nauczyciele zarówno szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych mogli z nich w pełni skorzystać.
FORMUŁA ONLINE WYKŁADÓW
Dzięki której macie możliwość uczestniczenia z każdego miejsca i kontaktu z prelegentami za pomocą czatu podczas całego wydarzenia. Dodatkowo umożliwiamy odtworzenie materiału do 7 dni po spotkaniu, dzięki czemu swobodnie zaplanujecie swoje uczestnictwo!
FORMUŁA ONLINE LUB STACJONARNA WARSZTATÓW
W każdym z warsztatów możecie uczestniczyć Online lub Stacjonarnie. Forma została dobrana tak, aby każdy mógł wybrać optymalną wersję dla siebie. Chcesz brać udział z warsztatach siedząc wygodnie w ulubionym fotelu, czy wolisz spotkać się z innymi uczestnikami i na żywo omówić bieżące wyzwania zawodowe? Wybierz opcję dla siebie i korzystaj ze wszystkich możliwości, jakie oferujemy.
HOLISTYCZNE PODEJŚCIE
Prezentujemy metody pracy dopasowane do potrzeb współczesnych uczniów, które z powodzeniem wykorzystasz na każdym etapie nauczania.
WARSZTATOWY CHARAKTER
Przygotowaliśmy dla Was aż trzy warsztaty, dzięki którym pod okiem prowadzących będziecie mieli okazję przećwiczyć działanie aplikacji wykorzystywanych podczas pracy metodą projektu oraz otrzymacie gotowe pomysły i narzędzia, dzięki którym efektywniej przygotujecie uczniów do egzaminów, zarówno w szkole podstawowej jak i ponadpodstawowej.
WYJĄTKOWI PRELEGENCI
Zaprosiliśmy najlepszych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, którzy na przykładach z własnej praktyki pokażą jak uatrakcyjnić naukę matematyki. Spotkasz się m.in. z: Joanną Świercz, Zytą Czechowską, Jolantą Majkowską, Agnieszką Ogiegło.
Dlaczego organizowane przez nas wydarzenia są najlepsze?
 •  

  Ogromna dawka wiedzy - podczas trzydniowego Kongresu Nauczycieli Matematyki otrzymasz 100% praktycznych wskazówek, gotowych pomysłów oraz narzędzi do prowadzania efektywnych lekcji matematyki.
 •  

  Ucz się od wykwalifikowanych praktyków – ponad 7 godzin prelekcji prowadzonych przez wieloletnich ekspertów – matematyków pracujących na co dzień w różnych typach szkół. Spotkasz się m.in. z: Joanną Świercz, Zytą Czechowską, Jolantą Majkowską, Agnieszką Ogiegło.
 •  

  Zainspiruj się – zobacz skuteczne metody, techniki oraz autorskie propozycje ćwiczeń, które pozwolą Ci spojrzeć na sposób prowadzania lekcji z całkiem nowej strony, co zdecydowanie wpłynie na efektywność Twoich działań.
 •  

  Wymieniaj się doświadczeniem – oferujemy szerokie pole do dyskusji, możesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz metodami pracy z prelegentami jak i resztą uczestników w trakcie trwania wydarzenia.
Do udziału w Kongresie zapraszamy:
 •  

  Nauczycieli matematyków ze wszystkich etapów nauczania: szkoła podstawowa oraz ponadpodstawowa
 •  

  Dyrektorów szkół
 •  

  Stowarzyszenia nauczycieli
Zaufaj naszemu doświadczeniu
i wiedzy!
Nasza działalność przez lata rozwijała się, podążając za trendami rynku oraz potrzebami klientów. Wydawane przez nas tytuły są cenione przez szerokie grono specjalistów.
Wśród naszych czasopism znajdziesz między innymi: Matematyka, Głos Pedagogiczny, Polonistyka, Biologia.
Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu:
 •  

  Podniesiesz zaangażowanie uczniów i pobudzisz ich myślenie, dzięki wdrożeniu rutyn krytycznego myślenia podczas codziennych lekcji.
 •  

  Zainteresujesz i zmotywujesz uczniów do czynnego udziału w lekcji wykorzystując autorskie pomysły na atrakcyjne lekcje w oparciu o nowe technologie, elementy gier oraz kodowanie.
 •  

  Pomożesz uczniom z dyskalkulią, niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem osiągnąć wyższe wyniki w nauce, dzięki odpowiedniemu dostosowaniu wymagań do ich indywidualnych potrzeb.
 •  

  Zdobędziesz bazę pomysłów na projekty matematyczne na różnych poziomach edukacyjnych, które łączą zagadnienia z wielu przedmiotów szkolnych oraz wyzwalają w uczniach samodzielność i uważność.
 •  

  Efektywniej będziesz kształtować umiejętności wymagane na egzaminie już od szóstej klasy, dzięki zastosowaniu autorskich „tipów” na holistyczną pracę w uczniem.
 •  

  Podniesiesz skuteczność swoich działań dydaktycznych, dzięki konkretnym pomysłom na kształtowanie myślenia przestrzennego oraz weryfikowanie wiedzy uczniów.
mtalent
Kontakt
Masz pytania? Napisz do nas lub zadzwoń.
 
BIURO OBSŁUGI KLIENTA
(61) 66 55 774
 bok@forum-media.pl
 konferencje@forum-media.pl
Opinie