Prelegenci

BEATA MASTER

Doktor nauk społecznych, tutor, superwizor procesów tutorskich, coach, facylitator, trener kompetencji interpersonalnych, autorka książki pt. „Edukacja spersonalizowana. Tutoring. Coaching. Mentoring. Edukacja domowa”. Przeprowadziła ponad 600 godzin procesów indywidualnych (tutoring, superwizje, coaching), ma na swoim koncie prawie 3500 godzin trenerskich. Prowadzi zajęcia na wyższych uczelniach, szkoli przyszłych i obecnych tutorów (współpracuje w tym zakresie, m.in. z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Śląskim, szkołami, firmami). Stworzyła i zarządza marką BE-MASTER, prowadzi autorski kurs on-line „Kurs Edukacji Spersonalizowanej: tutoring, facylitacja”. Jest także wiceprezesem zarządu Fundacji Pracownia Jutr. W ramach swojej ścieżki zawodowej pracowała także w firmach oraz korporacjach. Mówi o sobie: „Jestem nauczycielką drugiego kroku. Pierwszy zawsze należy do osoby, która rozpoczyna przygodę z rozwojem”. W edukacji ceni sobie wolność myślenia, bycia i działania.
Więcej: www.be-master.pl

KRZYSZTOF CHOJECKI

Nauczyciel matematyki i menedżer ds. edukacji w Szkole Otwartej w Warszawie, specjalista ds. edukacji w fundacji Katalyst Education, kierownik projektu Lecturus Junior. Pomysłodawca darmowego projektu edukacyjnego Pi-stacja Matematyka dla którego stworzył ponad 500 filmów z matematyki. Szkoli nauczycieli z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji, blended learningu oraz doradztwa zawodowego z narzędziem “Mapa Karier”. Członek grupy Superbelfrzy RP. Współtwórca projektu edukacyjnego "Lekcje z Legią", w którym uczestnicy rozwijają umiejętności rozumowania matematycznego poprzez doświadczanie zastosowania matematyki na przykładzie stadionu oraz piłki nożnej. Prelegent konferencji TEDx Milanówek “Co jeszcze mamy do odkrycia?”. Administrator 3 grup na facebooku (Zdalne nauczanie, Nauczanie matematyki online, Odwrócona lekcja w praktyce), które gromadzą ponad 15 000 nauczycieli. Autor bloga www.krzysztofchojecki.pl

ZYTA CZECHOWSKA

Nauczyciel Roku 2019. Właściciel i dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od ponad 24 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „ Czas TIKa”, prowadzi warsztaty i szkolenia i Rady Pedagogiczne dla nauczycieli z zakresu stosowania i wdrażania TIK. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl . Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społec-zności Superbelfrzy RP. Trener Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynnym Ambasadorem programu eTwinning. Ambasadorka marki W. Kruk.

JOLANTA MAJKOWSKA

Nauczyciel dyplomowany z 20 letnim stażem, wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z informatyki i języka polskiego. Od lat wdraża nowoczesne technologie w szkole specjalnej. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli ,,Czas TIKa”. Autorka licznych artykułów i publikacji na temat innowacyjnych metod i technik nauczania, prelegentka na ogólnopolskich konferencjach. Trenerka programu Mistrzowie Kodowania, autorka ścieżki dla szkół specjalnych w programie Fundacji Orange #SuperKoderzy propagującym programowanie. Laureatka ogólnopolskich konkursów. Autorka i współautorka programów autorskich, projektów, stron internetowych oraz innowacji pedagogicznych. Współautorka bloga propagującego wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych i kreatywnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.

WOJCIECH GLAC

Neurobiolog, pasjonat uczenia z wykorzystaniem niestandardowych metod i narzędzi. Prowadzi szkolenia i wykłady dla nauczycieli w zakresie neurobiologii uczenia się i gamifikacji (EduPlus). Uczestniczy aktywnie w wielu akcjach i programach popularyzatorskich, każdego roku prowadzi kilkadziesiąt wykładów i warsztatów o tematyce neurobiologicznej. Jako wykładowca współpracuje m.in. z Centrum Nauki „Experyment”, Polską Akademią Dzieci, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Uniwersytetem Dziecięcym „Unikids”, Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości „Starter”, ośrodkami doskonalenia nauczycieli w całej Polsce.

GRAŻYNA KĘDZIA

Nauczyciel matematyki i informatyki w szkole podstawowej, trener programowania i nowych technologii w Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog. Egzaminator OKE egzaminu 8-klasisty z matematyki. Realizuje projekty fundacji Mpotęga, CMI, CEO. Prowadzi warsztaty na konferencjach matematycznych i informatycznych. W codziennej pracy wykorzystuje nowoczesne technologie i niestandardowe metody nauczania.

MAGDA ŁUKASIK

Nauczyciel matematyki. Prowadzi stronę Wizualnie (kiedyś Magdauczy) oraz grupę Cyrklem i linijką promującą łączenie matematyki ze sztuką. Tworzy pomoce dydaktyczne i notatki wizualne z matematyki. Interesuje się wzornictwem geometrycznym. Od sześciu lat korzysta z mediów społecznościowych w edukacji – między innymi, wykorzystując je na co dzień w swojej pracy.

AGATA ŁUCZYŃSKA

Współzałożycielka i prezeska Fundacji Szkoła z Klasą. Od 2009 r. wprowadza do szkół nowe trendy i innowacyjne metody nauczania. Promuje model otwartej szkoły, która uczy odpowiedzialności, współpracy, krytycznego myślenia, społecznego zaangażowania i rozwiązywania problemów. Interesuje ją wpływ przestrzeni na uczenie się i wpływ nowych mediów na edukację. Trenerka, autorka programów szkoleń i publikacji. Współautorka koncepcji wielu znanych programów edukacyjnych. Wielokrotnie odznaczana za swoją działalność na rzecz innowacyjnej edukacji (Digital Shaper 2018 w kategorii edukacja, w 2017 r. wpisana przez na listę 100 Szerokiego Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, w 2014 r. na liście New Europe 100). Pasjonuje się językami. Cały rok jeździ do pracy rowerem, w wolnych chwilach wyrusza w podróże z namiotem.

MICHAŁ SZELĄG

Dyrektor programowy Fundacji Szkoła z Klasą, koordynator programów edukacyjnych polskich i międzynarodowych m.in. Szkoła z Klasą i Wartość dodana, trener. Autor materiałów edukacyjnych i koncepcji programów kierowanych do nauczycieli wszystkich poziomów. Absolwent Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych, z zapałem projektuje i prowadzi szkolenia dla rad pedagogicznych. Współtworzy strategię komunikacyjną FSZK. Odpowiada za organizację Ogólnopolskich Festiwali Szkoły z Klasą oraz konferencji, szkoleń i warsztatów. Wierzy w skuteczność metody design thinking, która w centrum stawia potrzeby odbiorców. Z wykształcenia marketingowiec interesuje się reklamą, szczególnie społeczną, mediami i polityką. Wielki fan idei DIY (ang. do it yourself), w wolnych chwilach majsterkuje, gotuje i jeździ na rowerze.